top of page

AMR RESISTANCE

مقاومت ضد میکروبی یا AMR ده تهدید برتر سلامت عمومی است (1).

در سال 2018، تقریباً 26 درصد از میکروب‌های عامل عفونت نسبت به ضد میکروبی‌های مورد استفاده برای درمان آنها در کانادا مقاومت نشان دادند. تخمین زده شد که این امر منجر به مرگ 5400 مرگ و 1.4 میلیارد دلار صورتحساب مراقبت های بهداشتی در آن سال شود.

روندهای پیش بینی شده حاکی از آن است که مقاومت می تواند تا سال 2050 به 40 درصد افزایش یابد و به برآورد سالانه 13700 مرگ و میر و تأثیر 7.6 میلیارد دلاری بر سیستم مراقبت های بهداشتی کمک کند (6،24).

افزایش #AMR نیز بیشتر افزایش خواهد یافت (6،24):
• نابرابری و نابرابری: کودکان، افراد مسن، افرادی که در شرایط مسکن بیش از حد شلوغ و/یا شرایط بد مسکن زندگی می کنند، جمعیت بومی و کانادایی های جدید بیشتر در معرض خطر ابتلا به افزایش AMR هستند.
• انگ و تبعیض: برخی از گروه‌های اجتماعی که به طور نابرابر تحت تأثیر AMR قرار می‌گیرند، با نرخ عفونت بیشتری مواجه می‌شوند و بنابراین می‌توانند هدف انگ و تبعیض ناشی از ترس از عفونت باشند.

بهترین شانس ما برای کاهش سرعت گسترش مقاومت این است که ابتدا از عفونت جلوگیری کنیم، سپس از مصرف داروهای ضد میکروبی خودداری کنیم مگر اینکه لازم باشد، و در نهایت همیشه دوره کامل درمان* را در هنگام استفاده از آنها دنبال کنیم.

همچنین می‌توانید این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آنها نیز از چالش‌های AMR برای آینده ما آگاه شوند.

منابع: tinyurl.com/SUFAwarenessAMR

* مدت دوره های ضد میکروبی نسبت به گذشته کوتاهتر شده است، زیرا نشان داده شده است که آنها به همان اندازه موثر هستند اما عوارض جانبی کمتری دارند. ایده خوبی است که با تجویز کننده و داروساز خود در مورد مناسب ترین رویکرد صحبت کنید.

#ScienceUpFirst #LaSciencedAbord #WAAW2023

SADAF.A

bottom of page