top of page

Facts About Probiotics

آیا می دانستید که روده شما بیش از یک تریلیون سلول میکروبی دارد؟

بله، درست است! روده انسان حاوی بسیاری از باکتری های مفید است که برای سلامتی ما مفید هستند (22).

حال سوال این است: آیا چیزی به سادگی پروبیوتیک ها می تواند از میکروبیوتای روده ما حمایت کند؟ 🤔👇

پروبیوتیک ها محصولاتی هستند (مانند ماست، کومبوجا، مکمل ها) حاوی باکتری/مخمر زنده، که در صورت مصرف، فواید سلامتی را با استعمار مختصر روده ارائه می کنند (4،23). آنها مانند پری بیوتیک ها نیستند که غذاهایی هستند که باکتری های خوب روده شما را تغذیه می کنند (1،24).

در مورد سوال مفید بودن، به نظر می‌رسد شواهدی وجود دارد که پروبیوتیک‌ها می‌توانند از سلامت روده حمایت کنند و ممکن است برای برخی شرایط سلامت مفید باشند (1،14). اما، یک چیزی که مسلم است این است که هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که ما در مورد پروبیوتیک ها نمی دانیم. در پایان، پروبیوتیک ها بسیار پیچیده تر از یک راه حل یک اندازه برای همه مشکلات ما هستند.

همیشه قبل از استفاده از هر مکملی، از جمله پروبیوتیک ها، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. آنها متوجه خواهند شد که آیا برای شما ایمن هستند یا خیر و به شما کمک می کنند محصولی را پیدا کنید که بیشترین احتمال را برای شما دارد (1،4).

اگر سالم هستید، یک رژیم غذایی متنوع هنوز هم ممکن است بهترین راه برای سالم نگه داشتن باکتری های خوب روده شما باشد (18،25). بنابراین، از غذاهایی مانند ماست، کامبوچا و پنیر لذت ببرید زیرا خوشمزه هستند! و همچنین ممکن است از سلامت روده شما حمایت کنند!

آیا در مورد پروبیوتیک ها سوالی دارید؟ آنها را در نظرات بگذارید یا برای ما DM ارسال کنید!

منابع: tinyurl.com/SUFProbioticsFacts

#ScienceUpFirst #LaSciencedAbord

Translator:Sadaf.A

bottom of page